Все більше користувачів використовують ноутбуки за їх мобільність та комфорт використання. Багато користувачів на них зберігають як особисті, так і корпоративні дані завдяки можливості взяти ноутбук у поїздку, на роботу, додому або інші місця. Однак трапляються випадки, коли жорсткий диск ноутбука виходить з ладу. Це може стати серйозною проблемою, особливо якщо немає резервної копії на іншому носії або пристрої. Варто зазначити, що не варто одразу засмучуватися, навіть якщо втрачена інформація має велику цінність або потрібна терміново. У статті розглянемо основні причини втрати інформації, і навіть методи відновлення даних жорсткого диска ноутбука.

Принцип роботи та особливості жорсткого диска ноутбука

 Жорсткі диски мають велике поширення завдяки своїй функціональності та доступності. Конструкція залізничного ноутбука складається з наступних елементів:

 • Корпус;
 • Пакет магнітних пластин;
 • Блок магнітних головок;
 • Привід керування блоком головок;
 • Двигун, на осі якого встановлені магнітні пластини;
 • Плата керування

 Головними елементами є магнітні пластини та блок головок. У процесі обертання пластин блок головок не тільки записує на диск двійкову інформацію, але і зчитує її. Самі пластини мають магнітний шар, де зберігається вся інформація. Завдяки унікальній електромагнітній технології, дані блоки інформації можуть перезаписуватися не тільки багато разів, але й відбувається цей процес практично моментально. Привід та центральний шпиндель також важливі. Привід забезпечує постійне обертання диска. Швидкість обертання залежить від диска і становить від 5000 до 15000 обертів на хвилину. Всі ці елементи містяться у спеціальному корпусі, що складається з двох основних елементів: основи та кришки. Варто зазначити, що кришка прилягає до основи щільно, з використанням спеціальних ущільнювачів. Це запобігає потраплянню пилу всередину, що запобігає втраті інформації та поломці пристрою. Тому якщо ви вирішили розібрати конструкцію, щоб відновити дані жорсткого диска ноутбука, то від цієї ідеї слід відмовитися. Це може призвести до незворотних наслідків та повної втрати шансу відновити інформацію. Такі завдання краще довірити професіоналам.

Читайте також: Відновлення даних з RAID

Основні причини втрати даних ЖД

 Враховуючи особливості конструкції вінчестера ноутбука, можна виділити два основні види несправності: технічну та програмну. Технічна проблема полягає в несправності будь-яких рухомих та електричних компонентів. Наприклад, досить часто жорсткий диск виходить з ладу через привод. В результаті диск з інформацією не обертається, а блок головок не може зібрати інформацію. Також може вийти з ладу сам блок головок або елемент, який переміщує зчитувач поверху диска.

 Також технічна проблема може статися через системні помилки. Наприклад, деякі осередки інформації можуть зашкодити. Це може призвести до втрати певної кількості інформації або повної відмови вінчестера. Варто відзначити, якщо ви помітили, що на нашому ноутбуці почали безвісти пропадати файли і не з’являються, або з’являються, а потім знову пропадають, то це може свідчити про швидкий вихід з ладу жорсткого диска.

 Крім основних причин, можна виділити і програмні ситуації, що призводять до втрати інформації. Наприклад, користувач міг самостійно її видалити, а помітити через деякий час. Також втрата даних можлива після переустановки операційної системи, яка може перезаписати диск. Засмучуватися не варто, адже можна виконати відновлення даних із жорсткого диска ноутбука.

 Вищезазначені та інші причини можуть виникнути через старіння жорсткого диска, падіння, перепадів електроживлення, попадання вологи або пилу, перевантаження диска або інші причини.

vosstanovlenie-dannyh-zhestkogo-diska-noutbuka-v-kieve

Методи відновлення інформації жорсткого диска

 Відновлення жорсткого диска ноутбука необхідно починати з з’ясування причин, чому файли зникли. Для цього необхідно згадати, які дії ви виконували перед тим, як жорсткий диск перестав працювати або зникли файли. Виділяють такі основні причини, що призвели до цієї проблеми:

 • Встановлення заражених файлів;
 • Перевстановлення операційної системи;
 • Вилучення будь-яких елементів ноутбука;
 • Виконання розділення жорсткого диска на блоки та інші.

 Уточнивши обставини несправності ЖД, можна розпочинати подальші дії. Далі необхідно уточнити, чи можливий запуск ноутбука із встановленим жорстким диском. Якщо це можливо, необхідно бути вкрай оперативним та обережним. Справа в тому, що навіть після повного видалення файлів існує ще шанс відновити їх. Для цього потрібно терміново приступити до роботи, доки нові тимчасові файли не «видавили» інформацію.

 Для відновлення видалених файлів з жорсткого диска ноутбука можна використовувати різні програми. Встановлювати їх необхідно на логічний диск, де не були збережені необхідні для відновлення файли. Адже запуск пошукової системи та встановлення програми може погіршити ситуацію.

 Якщо ноутбук не запускається зовсім і потрібно відновити файли з жорсткого диска, тоді будуть потрібні складніші дії. По-перше, необхідно дізнатися, чи визначається ЖД ПК в ноутбуці. Для цього потрібно перейти в BIOS у розділі Boot. Потім потрібно вибрати розділ Hard Disc. Якщо жорсткий диск визначається, то в рядку “Завантажуватися з” буде вказано назву жорсткого диска.

 У таких випадках необхідно вийти з біосу і спробувати запустити ноутбук в безпечному режимі. Для кожного ноутбука він запускається по-різному, але в більшості випадків він доступний при натисканні F12 під час запуску ноутбука. Після натискання на кнопку буде запропоновано ряд дій, де потрібно вибрати: запустити в безпечному режимі.

 Ця функція дозволяє завантажувати операційну систему з вимкненням усіх програм, програм та процесів. Якщо дію вдалося, слід терміново підключити зовнішній накопичувач і завантажити всі необхідні файли. Зазвичай, у таких випадках винні віруси. Рекомендується перевстановити ОС після завантаження та обов’язкової перевірки всіх важливих файлів.

Жорсткий диск не визначається

 Якщо жорсткий диск ноутбука не визначається або безпечний запуск не допомагає, тоді буде потрібно більш складне відновлення. По-перше, необхідно спробувати витягти жорсткий диск із ноутбука, якщо він не на гарантії. Варто враховувати, що вилучення ноутбуків виготовлених до 2015 року можливе без пошкодження заводської пломби. Однак більш сучасні ноутбуки не дозволяють зняти кришку та витягти HDD без пошкодження пломби.

 Після виймання жорсткого диска необхідно оглянути його на наявність візуальних пошкоджень. Можливо, буде видно сліди оплавлення, нагару або інших пошкоджень. У таких випадках нічого не допоможе у відновленні даних, крім звернення до фахівців.

 Якщо візуальних пошкоджень немає, можна спробувати підключити жорсткий диск до іншого ноутбука або використовувати спеціальний перехідник для підключення до телефону або комп’ютера. Варто зазначити, що на пристроях, що використовуються, повинен бути встановлений антивірус. Якщо після підключення жорсткого диска вдалося завантажити дані, необхідно терміново скопіювати дані, можливо, HDD доживає свої останні дні.

 Можливість підключати жорсткий диск до інших пристроїв може говорити, що справжня проблема полягає безпосередньо в ноутбуці. Знайти проблему самостійно буде досить складно. Адже материнська плата, до якої підключається вінчестер, має безліч каналів та конденсаторів. Візуально визначити їхню несправність без досвіду практично неможливо. У таких випадках найкраще звернутися до фахівців.

 Якщо ці дії не допомогли, то залишається єдиний варіант – звернутися до фахівців. Швидше за все, проблема пов’язана з технічною поломкою жорсткого диска. Профільні спеціалісти продіагностують вінчестер та виявлять справжню причину несправності. По можливості вони замінять несправні деталі або інтегрують електромагнітний диск в інший корпус, щоб рахувати інформацію і відновити дані з вінчестера ноутбука.

 

vosstanovlenie-dannyh-zhestkogo-diska-noutbuka

Методи запобігання втрати інформації вінчестера ноутбука

 Щоб не доводилося відновлювати дані з залізничного ноутбука, необхідно дотримуватися певних порад, які допоможуть утримувати ваші дані в безпеці. До найпопулярніших варіантів безпеки можна віднести:

 • Створення резервної копії;
 • Формування масиву RAID;
 • Контроль та аналіз.

 По-перше, необхідно дбати про формування резервної копії. Для цього можна використовувати різні варіанти: створення копій за допомогою системних функцій, перенесення інформації на інші носії, придбання місця на хмарному сховищі. Останній варіант, незважаючи на необхідність вкладати кошти, є чудовим рішенням. Інформація буде автоматично резервуватися на хмарному сховищі, а отримати доступ до неї можна з будь-якого пристрою у будь-якому куточку світу.

 Якщо потрібно зберігати багато інформації, можна сформувати масив RAID. Це спеціальна технологія, яка дозволяє об’єднати кілька дисків в один. Для формування масиву потрібно мати два і більше ЖД, а також спеціальний контролер, який підключається до ноутбука. Завдяки цій технології можна буде мати постійний доступ до інформації, навіть якщо один диск вийде з ладу.

 Також слід не забувати про постійно аналіз стану жорсткого диска та регулярно виконувати дефрагментацію диска. Це дозволяє запобігти втраті інформації, а також продовжити термін служби вінчестера ноутбука.

Читайте також: Відновлення даних та ремонт зовнішнього флеш-носія

Що робити, якщо самостійно не вдається відновити дані ноутбука

Якщо спроби самостійного відновлення даних з вінчестера виявляються невдалими, єдиним виходом повернути свої файли залишається звернення до профільних фахівців. Якщо ви шукаєте, де замовити відновлення жорсткого диска ноутбука, то майстерня Datalab буде чудовим рішенням.

 Фахівці майстерні мають профільну освіту, а також мають всі необхідні інструменти та обладнання. Вони професійно зможуть визначити причини несправності, спрогнозувати подальший відновлення, а також виконати повернення даних. Фахівці майстерні мають можливості, щоб розкрити вінчестер, для заміни деталей, що вийшли з ладу, і ремонту виробу.

 Варто зазначити, що при зверненні до майстерні кожен клієнт отримує спеціальний талон, де вказується, хто передав носій інформації, що це за тип обладнання, хто отримав носій, дата та інша інформація. Завдяки цьому талону, ви можете бути впевнені, що ви отримаєте ЖД у вказані терміни, а ваші дані не будуть передані третім особам. Співробітники майстерні дотримуються конфіденційності клієнтів, і не використовуватимуть або передаватиму інформацію на носіях у власних цілях.