Відновлення файлів з Micro SD “під ключ” або ціна помилки не компетентного фахівця

 Порушення роботи картки пам’яті – одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються багато користувачів. Тому навіть якщо продавець обіцяв, що механізм працюватиме на рівні швейцарського годинника, а Ви вважаєте себе впевненим користувачем, варто переконатися, чи розглянуті Вами всі варіанти вирішення можливих проблем, які виникають у роботі та чи обраний оптимальний спосіб “повернення до життя” улюбленої флешки.

 Фахівці з ремонту комп’ютерного обладнання констатують, що найбільшої шкоди техніці завдають не поломки, а необдумані дії власників гаджетів, які ненавмисно погіршують ситуацію, спочатку намагаючись власноруч вирішити проблему, не маючи відповідної практики та досвіду діяльності, а коли, прогнозовано, таке не дає. ‒ до фахівців широкого профілю. Ті не відмовляють у ремонті жодного електронного пристрою, адже “жива копійка” ще нікому не завадила. Коли ж пристрій потрапляє до рук профільного фахівця, той має справу з незворотним знищенням інформації на флешці, або фіксує стан, при якому відновити інформацію в повному обсязі вже майже неможливо. Тому найкоротший шлях вирішення проблеми – вибір компетентного фахівця та проведення ним робіт, які дозволять максимально зберегти цінні дані.

 Для того, щоб відновити файли з SD карти , потрібно зрозуміти, чому вона фізично не працює, а також чи збережені в її файловій системі дані, а якщо вони пошкоджені, то на скільки складно їх відновити.

 

Читайте також: Відновлення даних з Flash-носія

Програмна несправність картки пам'яті

 Програмна несправність картки пам’яті пов’язана з порушенням роботи її файлової системи (NTFS, FAT32, exFAT). Ідентифікувати проблеми такого типу можна за типами помилок, про які сповіщатиме система, зокрема це може бути:

 • запит на форматування накопичувача;
 • відображення позначення “RAW” замість файлової системи, яку неможливо розпізнати вбудованими драйверами в ОС “Windows”;
 • частково відображаються файли та папки;
 • не відкриваються файли та папки на картці пам’яті;
 • мимоволі відформатувалась карти пам’яті;
 • видалені файли з картки пам’яті.

 

Відновлення файлів із SD картки програмною несправністю

 З проблемами такого типу допоможе впоратися будь-яка програма для відновлення даних, яку користувач віддасть перевагу. Вони можуть бути платними та безкоштовними, однак алгоритм роботи кожної з них полягає у скануванні файлової системи для визначення доступності області пам’яті. Далі в цій галузі ідентифікується структура файлової системи, її заголовки та елементи чи навіть фрагменти пошкоджених файлів. Кожна програма опрацьовує дані за ідентичною методикою, проте з використанням різних алгоритмів, що зрештою впливатиме на фінальний результат.

 Безумовно, кожна програма має свої особливості та буде більш продуктивною для вирішення різних типів ушкоджень. Вони не складні у використанні, проте продуктивність залежить скоріше від навичок та попереднього досвіду роботи з конкретними типами програмних несправностей, тому ефективніше будуть в руках досвідчених фахівців, які подібно до ювелірів огранять саме необхідний камінчик, а не засмучених власників флешки із зубилом, які одним натисканням клавіші “Далі” хотітимуть вирішити проблеми будь-якого рівня одним махом і підрівняти всі камінці в кільці відразу.

 Якщо в описаній ситуації Ви впізнали себе – звертайтеся за порадою та роз’ясненням. Швидше за все, у нас був успішний досвід вирішення таких проблем, а якщо ця проблема не дивна – знайдемо для неї унікальне рішення.

Відновлення файлів з Micro SD під ключ

Фізична несправність картки пам'яті

Фізична несправність картки пам’яті – такий тип несправності пов’язаний із порушенням роботи картки SD або Micro SD. Тому, якщо у Вас:

 • не визначається картка пам’яті на комп’ютері;
 • видимі фізичні ушкодження флешки;
 • не працює SD карта;
 • не читається Micro SD;
 • комп’ютер не бачить Micro SD

 

Не поспішайте засмучуватися, адже, швидше за все, інформацію можна відновити, проте без спеціального обладнання та програмного забезпечення при цьому обійтися не вийде .

 Відновлення файлів із SD картки фізичною несправністю

 Якщо у Вашому технічному арсеналі поки немає мікроскопа, мультиметра, програматора, паяльної станції – викладемо алгоритм роботи, який буде застосовувати фахівець із відновлення даних щодо флешки.

 1. Процес відновлення починається з урахування масштабів фізичних пошкоджень пристрою та виявлення механічних дефектів. Вони можуть мати супутній ефект або бути причиною порушень, що мають місце всередині.
 2. На наступному етапі мультиметром (вимірювальний прилад) перевіряють кожну ланку ланцюжка живлення карти пам’яті. Це робиться для виявлення короткого замикання, яке може виникати внаслідок стрибка напруги при підключенні карти до пристрою і в деяких випадках стає причиною виходу з ладу внутрішніх елементів картки. Клас таких поломок наскільки масштабний та різноманітний, що ми розглянемо їх у окремому матеріалі.
 3. Далі потрібно зняти верхній шар корпусу мікросхеми, під яким знаходяться контактні висновки і правильної послідовності припаяться до них. Якщо цьому етапі все зроблено правильно – можна переходити до вичитування дамп пам’яті, тобто відбитка її стану, що містить налагоджувальну інформацію. Фахівець одразу враховує і те, що на цьому етапі найчастіше виникають проблеми, наприклад через втручання в процес контролера карти або мікросхеми пам’яті, яка має низьковольтне живлення, тому заздалегідь готовий до оперативного реагування в залежності від ситуації.
 4. Випускаючи другорядні маніпуляції, просуваємося ближче до вирішення проблеми. Після вичитування дапма пам’яті дані користувача все ще залишаються не доступними, оскільки дампи практично завжди (ну в 99% випадків точно) симетрично зашифровані шляхом накладання послідовності випадкових чисел на відкритий текст (Шифр XOR). Однак ключі цих шифрувань часто повторюються, тому передбачливі фахівці їх колекціонують, а наявне у них обладнання допомагає відновити дані з флешки відповідно до коду, що вже зберігається в базі.
 5. У процесі відновлення файлів потрібно коригувати ECC помилки та повторно їх перечитувати та коригувати. Важливо це робити саме на цьому етапі, адже надалі можливість відновлення файлів з карти SD не передбачена, а про дані, що містять помилки, буде повідомляти спливаюче вікно.
 6. Оскільки інформація на карту пам’яті записується нелінійно, то на етапі усунення перетворення контролера необхідно вдатися до обладнання та програмного забезпечення, яке дозволяє робити досить складні та багатоступінчасті маніпуляції з образом. Завершення цього етапу відкриває прямий шлях до отримання доступу до бажаних документів, яскравих фотографій та інших цінних файлів, які ставили завдання отримати при відновленні файлів з Micro SD.
 7. У фіналі відновлювальної роботи послідовність фізичних ланцюжків необхідно трансформувати в логічну, що професійною мовою означає – побудувати транслятор. Безперечно, і тут без спеціального обладнання теж не обійтися, адже саме воно допомагає сконструювати фінальний образ. Отримання його відкриває повноцінний доступ до раніше не доступних користувачеві даних.

Підбиття підсумків по відновленню інформації з карти пам'яті

 Як ви розумієте, це був максимально лаконічний та спрощений виклад принципу відновлення файлів з Micro SD. І його головний підсумок, який має зробити будь-яка людина не авантюрного складу характеру – зіставлення ризиків та фарту в цьому рівнянні не на користь експериментатора, тому що невідомих у процесі досить багато, і після першого невірного рішення гра закінчується без надання бонусних спроб.

 А якщо за вирішенням своєї проблеми з відновлення файлів з Micro SD Ви все ж таки вирішили звертатися до професіоналів, то спочатку запрошуємо на консультацію, адже однозначної відповіді на складний процес відновлення даних миттєво отримати не вдасться. Консультація на зручній для Вас платформі (телефон, Viber, Telegram) зазвичай безкоштовна. Співпрацюючи з нами можете бути впевнені не тільки в досвіді професіоналів відновлення файлів на SD картах, а й у професійному устаткуванні, напрацьованих алгоритмах та відточеній до автоматизму послідовності дій , які в комплексі забезпечують єдиний виграшний результат.

 Користуйтеся своїми пристроями відповідально, а в разі потреби звертайтеся до перевірених професіоналів!

 

Читайте також: Відновлення даних та ремонт зовнішнього флеш-носія