Несправності жорстких дисків діляться на великі категорії, такі як пошкодження електричного характеру, пошкодження програмної частини жорсткого диску, пошкодження механічних вузлів, пошкодження файлової структури тощо. Ми опишемо як саме проходить відновлення даних жорсткого диску Samsung у випадках його пошкодження.

 Дискам різних виробників, а іноді і різних сімейств одного виробника притаманні характерні пошкодження, типові несправності для даної категорії дисків.

 В даному огляді мова піде про жорсткі диски Samsung та роботу з ними. Ми розглянемо особливості як проходить відновлення даних з HDD Samsung при кожному типу поломки.

Відновлення інформації з жорсткого диска Samsung при пошкодженні плати

 На більш ранніх моделях дисків Samsung був відсутній захист від стрибків напруги, тому для них пошкодження плати та блоку головок було доволі розповсюджене явище. Починаючи з дисків модельного ряду Pango цю проблему було вирішено встановленням запобіжників, і поломки, пов’язані з пошкодженням блоку головок внаслідок стрибка напруги стали зустрічатись суттєво рідше. Як ми неодноразово говорили в наших оглядах, відновлення інформації з ДЖ Samsung починається з заміни плати на справний аналог. Для сімейств Victor, Victor Plus така процедура не складала багато труднощів, так як сумісність плат визначалась версією мікропрограми в платі. Тобто в цих серіях в ПЗП зберігалась лише загальна керуюча мікропрограма диску. І для сумісності достатньо було підібрати плату з аналогічною версією мікропрограми.

 Для більш пізніх сімейств (Palo, P80, Trident…) в ПЗП записувались вже й деякі унікальні параметри, тому наявності плати з необхідною версією прошивки вже стало недостатньо. Виникла необхідність перенесення унікальних елементів мікропрограми у донорську плату. Для цього в деяких випадках достатньо було перенесення мікросхеми  ПЗП з пошкодженого диску в справну плату. Проте у деяких моделей мікросхема ПЗП була відсутня на платі, а вся необхідна прошивка записана в самому процесорі. Тому тут вже слід використовувати програмну процедуру перенесення з використанням спеціалізованих програмно-апаратних комплексів, що дозволяють отримати доступ до прошивки диску та надають можливість проведення операцій з нею. Подальше відновлення даних з ЖД Samsung полягає у вичитуванні необхідної інформації та перенесенні її на справний носій.

 

Читайте також: Ремонт жорсткого диска для покращення його роботи

Відновлення даних з жорсткого диска Samsung при пошкодженні службової інформації

 Для більш старих моделей жорстких дисків Samsung пошкодження службової інформації було доволі рідким явищем. Починаючи з моделей PALO почали проявлятись проблеми зі службовою інформацією. В основному вони виникали при переповненні «експлуатаційної» таблиці дефектів. Трохи пояснимо що це таке. При виготовленні жорсткого диску один з етапів – перевірка поверхні на наявність дефектів та занесення їх у спеціальну таблицю. Тобто, при виготовленні диску, на ньому вже присутні дефектні сектори. Але при цьому тестуванні вони заносяться у спеціальну таблицю, і при роботі жорсткий диск не звертається у цю область, вони цілком виключені з адресації. Ця таблиця статична. Ті ж дефекти, що з’являються на поверхні жорсткого диску, заносяться у другу, так звану «зростаючу таблицю дефектів». По мірі знаходження нових дефектних секторів в процесі експлуатації жорсткого диску, вони заносяться у зростаючу таблицю. Але вона має свої межі. І в той момент, коли кількість знайдених та занесених дефектних секторів перевищує кількість, яку може вмістити ця таблиця, вона рушиться. Пошкодження таблиці дефектів – одна з найбільш розповсюджених проблем, що трапляються зі службовою інформацією для сімейств PALO, P80, T133S, Trident. В поведінці жорсткого диску це проявляється так, що жорсткий диск запускає двигун, виводить головки, і після цього двигун диску зупиняється. Технічно сама зростаюча таблиця дефектів не прямо впливає на можливість вичитування даних, проте впливає на працездатність жорсткого диску. Відновлення даних з жорсткого диску Samsung в таких випадках починається з резервування та аналізу службових модулів. За результатами аналізу інженер визначає наскільки критичні пошкодження і в залежності від цього виконує необхідні дії, щоб виконати відновлення інформації з ЖД Samsung. Після цього проводиться вичитування даних та перенесення їх на справний носій.

 Слід відмітити, що для більш нових моделей дисків пошкодження службової інформації стало більш розповсюдженим явищем та і самі пошкодження стали більш різноманітними.

Восстановление информации с жесткого диска Samsung

Відновлення інформації з HDD Samsung при пошкодженні блоку головок

 Пошкодження блоку головок для жорстких дисків Samsung одна з найбільш розповсюджених поломок. Причин цьому багато: природній знос, проблеми електроживлення, удари тощо. Як і для інших дисків відновлення інформації з вінчестера починається з підбору диску-донора та заміни блоку головок. Слід відмітити, що дискам Samsung притаманна доволі непогана сумісність блоку головок. Хоч і варіанти підбору диску-донора для різних сімейств різні. А варіанти підбору у кожного спеціаліста можуть бути різні, і кожен може бути по-своєму правий. Ще одною характерною особливістю цих дисків є те, що зони, безперервно записані однією головкою можуть сягати декількох гігабайт (інколи десятків Гб). Так, якщо проводиться відновлення інформації з диску Samsung, що має пошкоджену поверхню, з якої зовсім відсутня можливість щось вичитати, то зберігається можливість вичитати безперервний чималий об’єм даних по вцілілим поверхням. Тому результат відновлення інформації при таких пошкодженнях може буде кращий.

 Підводячи підсумки можемо відзначити, що всі пошкодження дисків, про які йшла мова вище, критичні для роботи самого пристрою. Для того, щоб проводити відновлення інформації з пошкодженого диску потрібно мати набір знань, інструментарію та чималу базу запчастин. В противному випадку є чималий шанс не відновити інформацію з пошкодженого диску, а суттєво погіршити його стан. Саме тому відновлення даних слід довірити професіоналам.

 

Читайте також: Як відновити інформацію з жорсткого диску самостійно