Несправності жорстких дисків Western Digital

 Weatern Digital одна з найстаріших компаній з виробництва жорстких дисків, що виробляє їх з 1990-х років. Одною з характерних особливостей цих дисків можна виділили їх поділ по кольорам в залежності від області застосування:

  • WD Blue—  диски універсального призначення призначені для офісного застосування.
  • WD Green— Позиціонуються як екологічні, зі зниженим енергоспоживанням, рівнем шуму та вібрації. Дані особливості впливають на загальну продуктивність дисків, тому вони здебільшого застосовуються для використання в домашніх ПК.
  • WD Black— Призначені для застосування в умовах підвищених навантажень, мають максимальну продуктивність. Використовуються в бізнес-системах де необхідна максимальна продуктивність.
  • WD Red— Орієнтовані на безперервну роботу, найчастіше застосовуються в системах зберігання даних.
  • WD Purple— Спеціалізовані моделі, оптимізовані для застосування в системах відеоспостереження. Ці диски призначені для безперервної роботи, оптимізовані для безперервного запису та мають підвищений захист від впливу вібрацій.
  • WD Gold— Найпотужніші диски в лінійці. Розраховані на найбільші навантаження в роботі та в рази перевищують показники звичайних дисків ПК в напрацюванні на відмову, до 2.5 мільйона годин. Ці диски використовуються у найбільш критичних системах обробки та зберігання даних.

Незважаючи на велику різноманітність дисків, всім їм притаманні схожі поломки: пошкодження плати, пошкодження службової інформації, пошкодження блоку головок та магнітної поверхні диску.

Відновлення інформації з жорсткого диска Western Digital

 Основна несправність плати управління як для більш ранніх моделей Caviar, так і для більш нових Marvell полягала у виході з ладу мікросхеми запуску двигуна та позиціонування блоку головок. Рідше зустрічались випадки пошкодження процесору. У жорстких дисків Western Digital, як і у дисків інших виробників, частина службових мікропрограм записується у плату. Тому проста заміна плати на аналогічну не дозволить довести диск до справного стану. Виконуючи відновлення інформації жорсткого диску WD потрібно адаптувати справну плату. Для цього в неї переносяться всі необхідні для вичитування даних програмні модулі. Реалізується це шляхом перепайки необхідних елементів якщо це можливо. Якщо ж ні – проводиться пошук копій цих мікропрограм на поверхні жорсткого диску в службовій зоні та їх запис у справну плату. Для доступу до службової зони використовується спеціалізований інструментарій. Найбільш розповсюджений – програмно-апаратний комплекс РС-3000.

 У лінійці зовнішніх жорстких дисків великою популярністю користуються переносні диски WD My Passport та домашні настільні рішення WD My Book. Одною з характерних особливостей цих дисків є наявність апаратного шифрування, яке виконується платою жорсткого диску автоматично на льоту. При чому, диск шифрує інформацію незалежно від того чи встановлював користувач свій пароль чи ні. В другому випадку встановлюється пароль «за замовчуванням». Відновлення даних з WD для таких дисків суттєво ускладняється необхідністю перенесення ключа шифрування у справну плату. Методика переносу теж може бути різною залежить вона від кожного конкретного диску. Слід відмітити, що при втраті паролю, встановленого користувачем, шанси на відновлення наближаються до нуля.

Читайте також: Відновлення інформації з жорсткого диску Samsung

Відновлення даних з жорсткого диска WD при пошкодженні службової інформації

 Основною несправністю службової інформації для дисків WD Caviar та більш ранніх моделей WD Marvell було пошкодження транслятору. Нагадаємо, що транслятор – мікропрограма, яка відповідає за передачу даних. При пошкодженні транслятору пропадала можливість прочитати будь-який сектор в області даних. При зверненні до будь-якого сектору диск відкидав цю команду. Зовні це проявлялось таким чином, що диск визначається в BIOS, і далі не завантажується. Відновлення даних починалось з аналізу службової зони для виявлення пошкоджених програмних модулів. Після цього, коли інженер впевнився, що проблема полягає саме в пошкодженні транслятора, виконувався його перерахунок і побудова нового транслятору відносно таблиці дефектів. Для такої операції теж потрібен спеціалізований інструментарій, що дає інженеру можливість роботи зі службовою областю диску. Подальше відновлення інформації з пошкодженого диску полягало у вичитуванні області даних. Зазвичай воно проводилось з необхідністю обробки пошкоджених ділянок.

 З ростом об’єму дисків, ставала складнішою і структура службової інформації. Почала виникати необхідність моніторингу стану диску та автоматичного заміщення пошкоджених ділянок шляхом їх занесення до спеціальної експлуатаційної таблиці дефектів. Цей процес проходив автоматично «на  льоту» і був зовсім непомітний для користувача поки на заповнювалась таблиця дефектів. Вона має свою межу. І коли таблиця дефектів переповнювалась, диск вже не міг виконати в неї запис, а мав це зробити, системою моніторингу були виявлені нові пошкоджені сектори. В таких випадках диск переключався в певний режим, в якому намагався скрити дефекти при цьому ігноруючи будь-які команди. Зовні це проявлялось як зависання при зверненні до диску. Ця проблема отримала назву в кругу спеціалістів slow responding. Відновлення даних з HDD з такою проблемою теж починалось з аналізу службової інформації. Після цього слід було перервати процедуру занесення дефектів, що призводила до зависання подати команду заборони виконання цієї процедури. Лиш після цього з’являлась можливість відновити файли з жорсткого диску WD.

 З розвитком жорстких дисків постійно змінюється і ускладнюється структура службової інформації. Тому спеціалістам, що виконують відновлення інформації, доводиться постійно поглиблювати свої знання, розробляти нові методи, щоб мати можливість відновити дані з жорстких дисків, які постійно еволюціонують. Для цього доводиться постійно вивчати диски, оновлювати інструментарій, мати велику базу дисків-донорів і безперервно оновлювати її.

ремонт жорсткого диска Київ

Відновлення інформації з HDD WD при пошкодженні вузлів всередині камери

 Найчастіша поломка всередині камери жорсткого диску Western Digital – пошкодження блоку головок. При чому зустрічається як пошкодження всього блоку головок, так і вихід з ладу одної або декількох головок. Спеціалізовані програмно-апаратні комплекси, за допомогою яких виконується відновлення даних з жорсткого диску дозволяють в деяких випадках вичитувати інформацію по кожній окремій головці. Це дає змогу відновити інформацію з HDD частково при пошкодженні головок не виконуючи їх заміну.

 Відновлення даних з WD з заміною блоку головок – доволі непроста процедура. Пов’язано це з тим, що головки доволі індивідуальні для даного диску, і для підбору необхідного блоку головок може знадобитись декілька дисків-донорів. Тому виникає необхідність постійно поповнювати базу донорів.

 Підводячи підсумки можна зазначити, що з розвитком жорстких дисків, суттєво ускладнюється їх внутрішня будова. Інструментарій, яким виконується відновлення інформації завжди з’являється з певним запізненням для нової моделі дисків. І робота інженера з відновлення інформації проходить у постійному пошуку нових методів та можливостей, щоб мати змогу відновити інформацію швидко та якісно.

Читайте також: Ремонт жорсткого диска для покращення його роботи