Відновлення даних з несправної Флешки (Загальні принципи)
USB накопичувачі або флешки є найзручнішим місцем для зберігання інформації, оскільки забезпечують не тільки автономність, але й безпеку, мобільність та зручність у використанні. Однак, як і будь-яка техніка, це механізм, який може виходити з ладу, тому якщо бекап не є вашою звичкою і в заручниках на пристрої залишилася цінна інформація то давайте розберемося як вам допомогти.
Чому флешка не відображається на моєму комп'ютері, як відновити дані?
Причин того, що комп’ютер не ідентифікує Флешку може бути кілька:
- Пошкоджено роз’єм флешки або комп’ютера. Для перевірки цієї гіпотези спробуйте підключити накопичувач до іншого комп’ютера, а до цього комп’ютера підключіть іншу флешку.
- Помилка у роботі операційної системи комп’ютера. У такому випадку накопичувач не розпізнається, але відображається в диспетчері пристроїв, перевірка алгоритму з попереднього пункту.
- Збій у роботі файлового дерева накопичувача, тобто інформація у безпеці, пристрій ідентифікується, проте не відображається у провіднику.
- Вийшов з ладу керуючий контролер флешки. Фіксація проблеми однозначна: диспетчер пристроїв не ідентифікує та не відображає флешку.
- Зіпсована мікросхема пам’яті. При спробі відкрити USB флешку операційна система “висне”, через провідник не ідентифікується.
- Несправний ланцюг живлення на флешці обмежує його розпізнавання, крім того, змушує зависати комп’ютер.
- Пошкоджено службову інформацію USB Flash. Цей пристрій не ідентифікується комп’ютером і може не відображатися через диспетчер завдань.
Читайте також: Як відновити інформацію з жорсткого диску самостійно
Що робити, якщо флешка не відображається на комп'ютері?
Характер виявлених пошкоджень та їх складність не привід впадати у відчай або починати фрагментарно відновлювати накопичену цінну інформацію, адже сучасні технічні можливості, програмні ресурси або кваліфікація професіоналів дозволяють відновити практично будь-які дані.
Відновлення даних за допомогою програмного забезпечення доступно більшості користувачів, але дієвий цей спосіб буде лише у разі фізичної цілісності флешки. З цією метою слід скористатися однією з численних спеціальних програм для відновлення даних, доступних на платній або безкоштовній основі. Ми рекомендуємо “Raise Data Recovery”, “RECOVERY EXPLORER”. Якщо ж пристрій цінніший за збережену на ньому інформацію, його можна відформатувати засобами самої операційної системи (права клавіша, “Форматувати”) і через кілька секунд почати використання флешки “з чистого аркуша”, адже з неї будуть видалені всі раніше записані дані.
Фізично відновлювати дані з флешки доведеться, якщо вона технічно несправна, зазвичай виходять з ладу мікросхеми пам’яті чи контролера. Однак для цього вже знадобиться спеціалізоване обладнання та програмне забезпечення у руках кваліфікованого спеціаліста. Незважаючи на перший погляд легке завдання, кожен невірний крок користувача без практичного досвіду відновлення даних може коштувати цінного фото або документа, що все ще зберігається всередині.
Короткий процес відновлення файлів з неробочої флешки
Для вирішення проблеми фахівці обережно і поетапно роблять наступні кроки: знімають безпосередньо мікросхему або мікросхеми пам’яті, створюють образ мікросхеми пам’яті, тобто вміст мікросхеми або мікросхем пам’яті, що вичитуються, коригують бітові помилки і перечитують некоректовані сектори. Тільки після цього з’являється можливість розшифрувати дані методом застосування XOR перетворення та виконати попередні перетворення та підготовку образу. Сконструйований образ містить логічний ланцюжок секторів (віртуальний транслятор) та дає можливість на наступному етапі укомплектувати та проаналізувати створену файлову систему та на завершення зберегти дані та результати власної роботи.
Відновлення флешки з фізичними несправностями дорожчий і триваліший процес, адже зіпсовані елементи при цьому замінюються аналогічними робітниками з ідентичних моделей пристроїв, тому крім випадків проблем з роз’ємами USB або елементами живлення це не рентабельно.
Якщо ж мав місце збій роботи прошивки флешки, для її відновлення слід скористатися програмою SMI MPTool (ВСІ ДАНІ ЯКІ БУЛИ НА ФЛЕШЦІ БУДУТЬ ЗНИЩЕНІ), яка повинна підтримувати два параметри: Контролер флешки і Мікросхем пам’яті. Принцип її роботи подібний до звичайного форматування, але реалізується на низькорівневому форматуванні з утворенням нового Транслятора (Логічної послідовності у фізичному образі секторів). Після запуску програми потрібно під’єднати флешку (іноді для її ідентифікації потрібно фізично замкнути канал даних мікросхеми пам’яті між собою) та вибрати параметри очищення. Тільки переконавшись у їхній правильності запустити форматування та дочекатися завершення роботи. Якщо процедура проведена коректно, пристрій почне працювати, якщо цього не сталося – це свідчить про значне зношування мікросхеми пам’яті, що перевищує допустимі норми роботи прошивки контролера.
У будь-якому випадку після відновлення роботи накопичувача використовувати його для зберігання важливої інформації вже не варто, адже низькорівневе форматування усуває проблеми на програмному рівні, фізичний стан її елементів уже не покращиться, а рівень ризиків зростатиме з кожним днем.
Порада!
У процесі відновлення інформації подібно до роботи сапера може бути лише одна помилка, тому, перш ніж брати на себе відповідальність за цінні документи, теплі спогади з подорожей, сімейних урочистостей або майже дописану книгу зважте на всі ризики. Якщо ви відчуваєте необхідність – звертайтеся за консультацією або допомогою НАШІ КОНТАКТИ.
Допоможемо порадою чи виправимо помилки.
Відповіді на питання, що часто ставляться:
Що робити, якщо флешка перестала відображатись?
Щоб усунути проблему – розберіться з її причиною. Вона може бути фізична (проблеми із залізом), логічна (збій файлової системи), програмна (що потребує втручання на програмному рівні). Про це писали вище.
Куди натиснути, щоб перевірити несправність флешки?
Перш за все, спробуйте знайти її ярлик у Диспетчері пристроїв, в управлінні дисками, потім визначте тип проблеми за алгоритмом описаним вище.
Чому флешка не відображається на моєму комп’ютері?
Накопичувач складний механізм, тому можуть виникнути проблеми на програмному, логічному чи фізичному рівнях. Залежно від типу проблеми фахівці обирають максимально продуктивний алгоритм її вирішення та мінімізації ризиків втрати даних, що зберігаються у файловому дереві.
Чому флешка не відображається у диспетчері пристроїв?
Швидше за все це свідчить про фізичну несправність ЮСБ Флешки. На практиці деталі, що вийшли з ладу, замінюються аналогічними робітниками з ідентичних моделей пристроїв, крім випадків проблем з роз’ємами USB або елементами живлення це не рентабельно. Тому, перш ніж звертатися до фахівців врахуйте, наскільки цінна інформація, яка зберігається на пристрої.
Чому комп’ютер бачить, але не відкриває флешку?
Тому що вона має проблеми з пам’яттю або пошкоджено службову інформацію пристрою.
Як відновити дані з флешки і що робити, якщо не відображається USB Flash в комп’ютері?
Найбезпечніший спосіб – звернутися до професіоналів з досвідом роботи, адже ризикові операції зазвичай закінчуються повною втратою даних, які не в змозі відновити навіть фахівець. Ми усвідомлюємо цінність вашої інформації та знаємо, як повернути в роботу практично будь-який накопичувач, а завдяки індивідуальному підходу до кожного клієнта наша співпраця буде оперативною та приємною.
За безкоштовною консультацією або допомогою звертайтесь у Вайбер або Телеграм.